GOŁDAP. Chrzest Polski to kluczowe wydarzenie w dziejach naszego narodu i państwa. Poza wymiarem religijnym miał również wymiar strategiczny i polityczny. Dzięki niemu nasza ojczyzna dołączyła do kręgu cywilizacji Zachodniej Europy. Bez tego wydarzenia trudno sobie wyobrazić naszą kulturę i tożsamość.

 

 

W związku z państwowym Świętem Chrztu Polski, które odchodzone jest 14 kwietnia, klasy piąte ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Gołdapi otrzymały nietypowe zadanie domowe z historii. Uczniowie wykonali plakaty w ramach obchodów tego ważnego święta.

Prace wykonane przez uczniów klas 5a i Vb na lekcję historii są doskonałą formą upamiętnienia tego ważnego wydarzenia historycznego oraz rozbudowaniem i pogłębieniem wśród uczniów poczucia więzi narodowej i przynależności do ponad 1000-letniej historii Polski. Zapraszamy do obejrzenia prac na stronie internetowej naszej szkoły.

SP2 w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading