BOĆWINKA. Ogromne zaangażowanie pracowników i wolontariuszy w rozwój naszej placówki sprawiło, że Fundacja Orange wraz ze stowarzyszeniem FabLab Gdańsk postanowili przekazać Pracowni Orange w Boćwince drukarkę 3D.

Odkąd udało nam się otworzyć Pracowanię Orange znacznie poprawiły się warunki do rozwoju cyfrowego dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Fundacji Orange nauczyciele i pracownicy uczestniczyli w wielu szkoleniach, z których wiedzę przekazują dzieciom. Dzięki dostępnym grantom szkoła pozyskała m.in.:

  • roboty Dash i Makey Makey
  • Mikrobit
  • Lofi roboty
  • Ozoboty

a teraz jeszcze dostaliśmy drukarkę 3D. Trudno opisać słowami wdzięczność jaką kierujemy w stronę Fundacji Orange.

„Fundacja Orange naprawdę spełnia marzenia.” mówi Wioleta Szlaszyńska – koordynator Pracowni Orange w Boćwince „Nasze dzieci już od przedszkola zaczynają kodować i bawią się Ozobotami. Dzieciaki w wieku do 9 lat kodują na dywanie, programują Dasha i Ozoboty. Dzieci od 10 do 12 lat konstruują Lofi roboty a młodzież w wieku 12 - 14 lat programuje MikroBity. Teraz będziemy mogli dołożyć do tego zajęcia z modelowana i druku 3D. Jeszcze dwa lata temu, kiedy organizowaliśmy warsztaty z druku 3D dzieci dopytywały, czy kiedyś u nas będzie taka drukarka. Już jest, działa i pięknie drukuje.”

Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli korzystać ze wsparcia fundacji. Widzimy jak bardzo jest to potrzebne zwłaszcza na terenach wiejskich.

SP w Boćwince

 

 


Czytaj też:

Artyści z Bań wystąpili w Harszu

HARSZ. Moc wrażeń, niesamowite emocje, wspaniałe występy, cudowni ludzie i piękna pogoda. To wszystko jednego dnia, w jedynym miejscu i z najlepszymi. 19 czerwca zespoły GOKiP w Baniach Mazurskich występowały w trakcie nocy świętojańskiej w Harszu.

Więcej…

Piknik dla dzieci w Mażuciach

MAŻUCIE. W niedzielę w Mażuciach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez sołtys sołectwa Pietraszki Joannę Kaczan.

Więcej…

Teatr przy stoliku w Widgirach i Baniach Maz.

GMINA BANIE MAZURSKIE. 14 czerwca do świetlicy wiejskiej w Widgirach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich zaprosiliśmy miłośników teatru na spotkanie z teatrem przy stoliku.

Więcej…

Pożegnamy szkołę, powitamy wakacje

GRABOWO. 26 czerwca w Grabowie pełną parą ruszą wakacje. Dom Kultury w Gołdapi, świetlica wiejska w Grabowie oraz sołtys Sołectwa Grabowo serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na piknik pod hasłem „Żegnamy szkołę, witamy wakacje”.

Więcej…

400 tysięcy na świetlicę w Jagoczanach

GMINA BANIE MAZ. Wszystko wskazuje na to, że budynek świetlicy wiejskiej w Jagoczanach doczeka się przebudowy, na którą oczekiwał od co najmniej kilkunastu lat.

Więcej…

Koncert Piotra Resteckiego w strefie uzdrowiskowej

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi informuje, że na prośbę dzisiejszej gwiazdy Festiwalu Gitarowego Erupcja Piotra Resteckiego, ze względu na piękną pogodę przenosi dzisiejszy koncert z sali widowiskowej do strefy uzdrowiskowej. Koncert plenerowy odbedzie się przy tężni. Wstęp jest bezpłatny. Początek około godziny 18:30.

Więcej…

„Koszula na Dzień Taty” - warsztaty w bibliotece

GOŁDAP. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na warsztaty pt. „Koszula na Dzień Taty”. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 9 lat.

Więcej…

Na polu paliło się siano

GOŁDAP. Bele siana paliły się wieczorem na polu obok tzw. „kozich górek” w Gołdapi. Interweniowała straż pożarna.

Więcej…

Kolizja opla z nissanem

GOŁDAP. Dziś około godziny 7:30 na ul. Suwalskiej w Gołdapi doszło do zdarzenia z udziałem dwóch aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi.

Więcej…

Kolizja na DW651 w Dubeninkach

DUBENINKI. Do kolizji samochodu ciężarowego i osobowego doszło dziś około 16:45 na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach.

Więcej…

Kolejny pożar w pustostanie przy Armii Krajowej

GOŁDAP. Dzisiejszej nocy po raz kolejny w ostatnich tygodniach strażacy musieli interweniować w pustostanie przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi.

Więcej…

Kierowca rozbitego BMW zatrzymany

GMINA GOŁDAP. Policjanci zatrzymali kierowcę rozbitego dziś BMW na drodze między DK65 a Babkami. Ustalili też okoliczności zdarzenia.

Więcej…

Samochód rozbity, kierowcy brak

BABKI. Przed godziną 17 służby ratunkowe otrzymały informację, że na drodze między Babkami a DK65 doszło do wypadku. Samochód uderzył w drzewo.

Więcej…

Nie wyprzedzaj przed i na pasach

KRAJ. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Więcej…

Powołania do kadry województwa

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Trener kadry WMZPN Michał Trzeciakiewicz rozesłał powołania na konsultację szkoleniową, która odbędzie się 23 czerwca w Ostródzie. Wśród powołanych znalazło się 3 wychowanków Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Więcej…

Złote medale dla LO Gołdap i ZS3 Szczytno

GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.

Więcej…

Przygotowania tenisistów do mistrzostw Polski

GOŁDAP. Gołdapianie: wicemistrz Polski Dawid Chilicki oraz mistrz województwa w grze podwójnej Mateusz Marcinkiewicz wspólnie trenowali w Gołdapi przygotowując się do mistrzostw Polski kadetów.

Więcej…

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na turnieju

GOŁDAP. Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, w bardzo odmłodzonym składzie dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięły udział w turnieju piłki nożnej - VIII Memoriale im. Piotra Karpiniaka "Małe Euro".

Więcej…

Siatkarze z SP3 awansowali do wojewódzkiego finału

GOŁDAP. 9 czerwca w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców.

Więcej…

Eliminacje do OMM w boksie

GOŁDAP. W dniach 3-6 czerwca w Grudziądzu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w boksie. Klub Husaria Gołdap reprezentowały Anna Hurec oraz Wiktoria Trzasko.

Więcej…

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

GLIWICE. W dniach 5 i 6 czerwca w Gliwicach siedmioosobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego walczyła o najwyższe lokaty w kraju w mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Wicemistrzynią Polski na dystansie 200m. została Laura Kozłowska.

Więcej…