BOĆWINKA. Ogromne zaangażowanie pracowników i wolontariuszy w rozwój naszej placówki sprawiło, że Fundacja Orange wraz ze stowarzyszeniem FabLab Gdańsk postanowili przekazać Pracowni Orange w Boćwince drukarkę 3D.

Odkąd udało nam się otworzyć Pracowanię Orange znacznie poprawiły się warunki do rozwoju cyfrowego dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Fundacji Orange nauczyciele i pracownicy uczestniczyli w wielu szkoleniach, z których wiedzę przekazują dzieciom. Dzięki dostępnym grantom szkoła pozyskała m.in.:

  • roboty Dash i Makey Makey
  • Mikrobit
  • Lofi roboty
  • Ozoboty

a teraz jeszcze dostaliśmy drukarkę 3D. Trudno opisać słowami wdzięczność jaką kierujemy w stronę Fundacji Orange.

„Fundacja Orange naprawdę spełnia marzenia.” mówi Wioleta Szlaszyńska – koordynator Pracowni Orange w Boćwince „Nasze dzieci już od przedszkola zaczynają kodować i bawią się Ozobotami. Dzieciaki w wieku do 9 lat kodują na dywanie, programują Dasha i Ozoboty. Dzieci od 10 do 12 lat konstruują Lofi roboty a młodzież w wieku 12 - 14 lat programuje MikroBity. Teraz będziemy mogli dołożyć do tego zajęcia z modelowana i druku 3D. Jeszcze dwa lata temu, kiedy organizowaliśmy warsztaty z druku 3D dzieci dopytywały, czy kiedyś u nas będzie taka drukarka. Już jest, działa i pięknie drukuje.”

Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli korzystać ze wsparcia fundacji. Widzimy jak bardzo jest to potrzebne zwłaszcza na terenach wiejskich.

SP w Boćwince

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading