GOŁDAP. Uczniowie SP3 w Gołdapi każdego roku biorą udział w konkursach przedmiotowych nadzorowanych przez kuratorium oświaty. Tegoroczne konkursy wymagały od uczestników bardzo wysokiego poziomu wiedzy. Skutkiem czego jest niewielka ilość osób wyróżnionych w województwie. Dlatego też tytuł laureata i podwójnego finalisty, jakie otrzymali nasi uczniowie, to niezwykłe osiągnięcie.

Laureatką konkursu z biologii została Julia Jankowska. Uczennica uzyskała trzeci wynik
w województwie, czym potwierdziła swoje wybitne umiejętności.

Filip Siemieniuk został podwójnym finalistą: z biologii i matematyki. Filip przygotowywał się równolegle do obu konkursów i oba skutkowały zdobyciem tytułu finalisty. Jest to ogromne osiągnięcie, zważywszy na niezwykle wysoki poziom trudności konkursu matematycznego.

SP3 w Gołdapi

 

 


Czytaj też:

Warsztaty malowania na tkaninie

GOŁDAP. 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności przeprowadzili wielkie malowanie. Podłożem, na które kładziono farby, były białe bluzeczki.

Więcej…

Noc świętojańska na stadionie w Baniach Maz.

BANIE MAZ. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na imprezę z okazji nocy świętojańskiej. Odbędzie się ona 26 czerwca na stadionie gminnym. W programie występy artystyczne, pokaz iluzji oraz zabawa taneczna.

Więcej…

Wieczór literacki z Aleksandrą Ratasiewicz

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 25 czerwca o godzinie 17.00 na wieczór poetycki z cyklu „Moje literackie pióro” z udziałem Aleksandry Ratasiewicz.

Więcej…

Artyści z Bań wystąpili w Harszu

HARSZ. Moc wrażeń, niesamowite emocje, wspaniałe występy, cudowni ludzie i piękna pogoda. To wszystko jednego dnia, w jedynym miejscu i z najlepszymi. 19 czerwca zespoły GOKiP w Baniach Mazurskich występowały w trakcie nocy świętojańskiej w Harszu.

Więcej…

Piknik dla dzieci w Mażuciach

MAŻUCIE. W niedzielę w Mażuciach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez sołtys sołectwa Pietraszki Joannę Kaczan.

Więcej…

Teatr przy stoliku w Widgirach i Baniach Maz.

GMINA BANIE MAZURSKIE. 14 czerwca do świetlicy wiejskiej w Widgirach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich zaprosiliśmy miłośników teatru na spotkanie z teatrem przy stoliku.

Więcej…

Pożegnamy szkołę, powitamy wakacje

GRABOWO. 26 czerwca w Grabowie pełną parą ruszą wakacje. Dom Kultury w Gołdapi, świetlica wiejska w Grabowie oraz sołtys Sołectwa Grabowo serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na piknik pod hasłem „Żegnamy szkołę, witamy wakacje”.

Więcej…

Na polu paliło się siano

GOŁDAP. Bele siana paliły się wieczorem na polu obok tzw. „kozich górek” w Gołdapi. Interweniowała straż pożarna.

Więcej…

Kolizja opla z nissanem

GOŁDAP. Dziś około godziny 7:30 na ul. Suwalskiej w Gołdapi doszło do zdarzenia z udziałem dwóch aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi.

Więcej…

Kolizja na DW651 w Dubeninkach

DUBENINKI. Do kolizji samochodu ciężarowego i osobowego doszło dziś około 16:45 na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach.

Więcej…

Kolejny pożar w pustostanie przy Armii Krajowej

GOŁDAP. Dzisiejszej nocy po raz kolejny w ostatnich tygodniach strażacy musieli interweniować w pustostanie przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi.

Więcej…

Kierowca rozbitego BMW zatrzymany

GMINA GOŁDAP. Policjanci zatrzymali kierowcę rozbitego dziś BMW na drodze między DK65 a Babkami. Ustalili też okoliczności zdarzenia.

Więcej…

Samochód rozbity, kierowcy brak

BABKI. Przed godziną 17 służby ratunkowe otrzymały informację, że na drodze między Babkami a DK65 doszło do wypadku. Samochód uderzył w drzewo.

Więcej…

Nie wyprzedzaj przed i na pasach

KRAJ. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Więcej…

Gołdapianie na "Frendo Cup" w Dywitach

DYWITY. W ostatnią niedzielę dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap uczestniczyli w kolejnym turnieju piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych "Frendo Cup" w Dywitach koło Olsztyna.

Więcej…

Powołania do kadry województwa

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Trener kadry WMZPN Michał Trzeciakiewicz rozesłał powołania na konsultację szkoleniową, która odbędzie się 23 czerwca w Ostródzie. Wśród powołanych znalazło się 3 wychowanków Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Więcej…

Złote medale dla LO Gołdap i ZS3 Szczytno

GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.

Więcej…

Przygotowania tenisistów do mistrzostw Polski

GOŁDAP. Gołdapianie: wicemistrz Polski Dawid Chilicki oraz mistrz województwa w grze podwójnej Mateusz Marcinkiewicz wspólnie trenowali w Gołdapi przygotowując się do mistrzostw Polski kadetów.

Więcej…

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na turnieju

GOŁDAP. Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, w bardzo odmłodzonym składzie dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięły udział w turnieju piłki nożnej - VIII Memoriale im. Piotra Karpiniaka "Małe Euro".

Więcej…

Siatkarze z SP3 awansowali do wojewódzkiego finału

GOŁDAP. 9 czerwca w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców.

Więcej…

Eliminacje do OMM w boksie

GOŁDAP. W dniach 3-6 czerwca w Grudziądzu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w boksie. Klub Husaria Gołdap reprezentowały Anna Hurec oraz Wiktoria Trzasko.

Więcej…