GOŁDAP. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi przeprowadziło konkurs plastyczny ph. „Maskotka Gołdapi”. Adresowany on był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych na terenie gminy Gołdap. Zadaniem dzieci było wykonanie projektu maskotki symbolizującej nasze miasto w formacie A4 przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych. 9 marca w przedszkolu odbyło się spotkanie komisji konkursowej. Wyłoniła ona 10 prac, które od 13 marca były zamieszczone na przedszkolnym profilu na facebooku. Do 26 marca facebokowicze głosowali na jedną wybraną pracę. Kolejnym etapem konkursu był wybór imienia, Propozycje składali w komentarzach facebookowicze, a zwyciężyło imię, które miało najwięcej reakcji.

Autorem zwycięskiego projektu jest Dawid Dziobkowski. Maskotka będzie nosić imię Herbik, a jego pomysłodawczynią jest Alina Boguszewska.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział. Zwycięzcy otrzymają nagrody - niespodzianki. Autorzy 10 prac, które wzięły udział w głosowaniu również otrzymają upominki.

Koordynatorkami konkursu "Maskotka Gołdapi" były Kamila Pluta i Alicja Oszkinis.

 

 


Czytaj też:

Artyści z Bań wystąpili w Harszu

HARSZ. Moc wrażeń, niesamowite emocje, wspaniałe występy, cudowni ludzie i piękna pogoda. To wszystko jednego dnia, w jedynym miejscu i z najlepszymi. 19 czerwca zespoły GOKiP w Baniach Mazurskich występowały w trakcie nocy świętojańskiej w Harszu.

Więcej…

Piknik dla dzieci w Mażuciach

MAŻUCIE. W niedzielę w Mażuciach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez sołtys sołectwa Pietraszki Joannę Kaczan.

Więcej…

Teatr przy stoliku w Widgirach i Baniach Maz.

GMINA BANIE MAZURSKIE. 14 czerwca do świetlicy wiejskiej w Widgirach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich zaprosiliśmy miłośników teatru na spotkanie z teatrem przy stoliku.

Więcej…

Pożegnamy szkołę, powitamy wakacje

GRABOWO. 26 czerwca w Grabowie pełną parą ruszą wakacje. Dom Kultury w Gołdapi, świetlica wiejska w Grabowie oraz sołtys Sołectwa Grabowo serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na piknik pod hasłem „Żegnamy szkołę, witamy wakacje”.

Więcej…

400 tysięcy na świetlicę w Jagoczanach

GMINA BANIE MAZ. Wszystko wskazuje na to, że budynek świetlicy wiejskiej w Jagoczanach doczeka się przebudowy, na którą oczekiwał od co najmniej kilkunastu lat.

Więcej…

Koncert Piotra Resteckiego w strefie uzdrowiskowej

GOŁDAP. Dom Kultury w Gołdapi informuje, że na prośbę dzisiejszej gwiazdy Festiwalu Gitarowego Erupcja Piotra Resteckiego, ze względu na piękną pogodę przenosi dzisiejszy koncert z sali widowiskowej do strefy uzdrowiskowej. Koncert plenerowy odbedzie się przy tężni. Wstęp jest bezpłatny. Początek około godziny 18:30.

Więcej…

„Koszula na Dzień Taty” - warsztaty w bibliotece

GOŁDAP. Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na warsztaty pt. „Koszula na Dzień Taty”. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 7 do 9 lat.

Więcej…

Na polu paliło się siano

GOŁDAP. Bele siana paliły się wieczorem na polu obok tzw. „kozich górek” w Gołdapi. Interweniowała straż pożarna.

Więcej…

Kolizja opla z nissanem

GOŁDAP. Dziś około godziny 7:30 na ul. Suwalskiej w Gołdapi doszło do zdarzenia z udziałem dwóch aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy jechali sami, byli trzeźwi.

Więcej…

Kolizja na DW651 w Dubeninkach

DUBENINKI. Do kolizji samochodu ciężarowego i osobowego doszło dziś około 16:45 na drodze wojewódzkiej 651 w Dubeninkach.

Więcej…

Kolejny pożar w pustostanie przy Armii Krajowej

GOŁDAP. Dzisiejszej nocy po raz kolejny w ostatnich tygodniach strażacy musieli interweniować w pustostanie przy ul. Armii Krajowej w Gołdapi.

Więcej…

Kierowca rozbitego BMW zatrzymany

GMINA GOŁDAP. Policjanci zatrzymali kierowcę rozbitego dziś BMW na drodze między DK65 a Babkami. Ustalili też okoliczności zdarzenia.

Więcej…

Samochód rozbity, kierowcy brak

BABKI. Przed godziną 17 służby ratunkowe otrzymały informację, że na drodze między Babkami a DK65 doszło do wypadku. Samochód uderzył w drzewo.

Więcej…

Nie wyprzedzaj przed i na pasach

KRAJ. Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Więcej…

Powołania do kadry województwa

WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Trener kadry WMZPN Michał Trzeciakiewicz rozesłał powołania na konsultację szkoleniową, która odbędzie się 23 czerwca w Ostródzie. Wśród powołanych znalazło się 3 wychowanków Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Więcej…

Złote medale dla LO Gołdap i ZS3 Szczytno

GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.

Więcej…

Przygotowania tenisistów do mistrzostw Polski

GOŁDAP. Gołdapianie: wicemistrz Polski Dawid Chilicki oraz mistrz województwa w grze podwójnej Mateusz Marcinkiewicz wspólnie trenowali w Gołdapi przygotowując się do mistrzostw Polski kadetów.

Więcej…

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na turnieju

GOŁDAP. Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, w bardzo odmłodzonym składzie dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięły udział w turnieju piłki nożnej - VIII Memoriale im. Piotra Karpiniaka "Małe Euro".

Więcej…

Siatkarze z SP3 awansowali do wojewódzkiego finału

GOŁDAP. 9 czerwca w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców.

Więcej…

Eliminacje do OMM w boksie

GOŁDAP. W dniach 3-6 czerwca w Grudziądzu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w boksie. Klub Husaria Gołdap reprezentowały Anna Hurec oraz Wiktoria Trzasko.

Więcej…

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach

GLIWICE. W dniach 5 i 6 czerwca w Gliwicach siedmioosobowa grupa gołdapskich pływaków pod opieką trenera Adama Kozłowskiego walczyła o najwyższe lokaty w kraju w mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Wicemistrzynią Polski na dystansie 200m. została Laura Kozłowska.

Więcej…