GOŁDAP. 27 lutego klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obchodziła „Dzień niedźwiedzia polarnego”. Poznaliśmy Arktykę, w której mieszka nasz miś, warunki tam panujące, roślinność, ludność oraz zwierzęta, które tam żyją.

Wykonaliśmy mapę Arktyki, łapy niedźwiedzia polarnego, których wielkość porównywaliśmy z naszymi dłoniami, rysowaliśmy pastelami zorze polarne, układaliśmy puzzle zwierząt polarnych, oglądaliśmy film o Arktyce oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek.

Celem głównym zajęć było jednak uświadomienie dzieciom, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko, aby nie postępowało globalne ocieplenie, które bardzo negatywnie wpływa na Arktykę i wszystko, co w niej żyje. To był wyjątkowo ciekawy i pouczający dzień.

wychowawczyni Małgorzata Werra

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka