GOŁDAP. 27 lutego klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obchodziła „Dzień niedźwiedzia polarnego”. Poznaliśmy Arktykę, w której mieszka nasz miś, warunki tam panujące, roślinność, ludność oraz zwierzęta, które tam żyją.

Wykonaliśmy mapę Arktyki, łapy niedźwiedzia polarnego, których wielkość porównywaliśmy z naszymi dłoniami, rysowaliśmy pastelami zorze polarne, układaliśmy puzzle zwierząt polarnych, oglądaliśmy film o Arktyce oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek.

Celem głównym zajęć było jednak uświadomienie dzieciom, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko, aby nie postępowało globalne ocieplenie, które bardzo negatywnie wpływa na Arktykę i wszystko, co w niej żyje. To był wyjątkowo ciekawy i pouczający dzień.

wychowawczyni Małgorzata Werra

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading