GALWIECIE. Plan pracy na lekcjach informatyki w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 w klasie ósmej został rozszerzony o naukę programowania w środowisku mBlock z wykorzystaniem robota mBot. Podczas zajęć uczniowie poznają budowę i możliwości tego robota edukacyjnego. Zbudują własnego robota, zainstalują program mBlock. Korzystając z niego zapoznają się z interfejsem środowiska programistycznego służącego do nauki programowania, wykorzystującego funkcjonalności języka Scratch.

Głównym motywem podjęcia się realizacji innowacji z robotyki i programowania jest nauczenie uczniów rozwiązywania problemów przy pomocy dostępnych narzędzi, kształtując ich kreatywność oraz algorytmiczne myślenie. Uczniowie będą rozwijać podstawy programowania i robotyki. Nabędą umiejętności myślenia strategicznego, rozwiązywania sytuacji problemowych, rozwiną zdolność wyrażania własnych pomysłów i sposób ich prezentacji. Zadaniem innowacji ma być również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań.

Uczniowie pod opieką nauczycielki informatyki Małgorzaty Bitowskiej zorganizują dla lokalnej społeczności obchody dnia „Szkoła otwarta na kodowanie, programowania i robotykę”, zaprezentują działanie robotów m.in. mBot, Ozobot, mTiny oraz sposoby ich programowania.

Małgorzata Bitowska
Szkoła Podstawowa w Galwieciach

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka