GOŁDAP. 27 lutego uczniowie z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Podczas wizyty mogli wcielić się w rolę strażaka, zakładając ubrania i hełmy strażackie. Następnie strażacy pokazali dzieciom wyposażenie i odzież bojową niezbędną podczas akcji oraz przypomnieli o zasadach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Zwieńczeniem pierwszego etapu wycieczki była prezentacja wozów strażackich i ich wyposażenia, a także okazja, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak i wsiąść za kierownicę wozu ratowniczego.

Kolejnym punktem były zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. W sali edukacyjnej odbyły się krótkie przeszkolenia, jak ustrzec się zatruciu tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Dzieci miały możliwość prawidłowego wezwania służb ratowniczych. Zajęcia były wzbogacone krótkometrażowymi filmami omawianymi z dziećmi. Na koniec każdy uczeń po wejściu na drabinę i uderzeniu w dzwonek otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Za miłe i interesujące spotkanie oraz niezapomniane przeżycia dzieci wręczyły strażakom podziękowanie i samodzielnie wykonanego anioła stróża.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej i zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole oraz w miejscu publicznym.

wychowawczyni Ewa Olbryś

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading