BOĆWINKA. 17 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince wybrali się do gołdapskiego Domu Kultury na spektakl "W krainie fantasy" w wykonaniu aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Podczas przedstawienia dzieci miały okazję przenieść się do krainy wyobraźni i przez chwilę poczuć się jak bohaterowie utworów takich jak: "Hobbit, czyli tam i z powrotem", "Opowieści z Narnii" czy "Saga o wiedźminie". Młodą publiczność zachwyciła świetna gra aktorska, ciekawe kostiumy oraz oprawa wizualna. Przedstawienie niewątpliwie dostarczyło niezapomnianych emocji.
Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję odwiedzić Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi. Dzięki uprzejmości strażników mogli podglądać jak pracują, zwiedzić cele dla zatrzymanych oraz przejście graniczne. St. chor. SG Agnieszka Bernatowicz przybliżyła realia pracy strażników granicznych, ich zadania oraz odpowiedzialność jaka na nich spoczywa.
To był pełen wrażeń dzień, po którym uczniowie z uśmiechami wrócili do domów.
SP w Boćwince










Nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi będzie Ewa Zaremba. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Choć nauka w roku szkolnym 2025/2026 dobiegła końca, oni nadal chcieli się uczyć, jak jeszcze lepiej uczyć innych.
Jutro zabrzmi ostatni dzwonek kończący naukę w roku szkolnym 2025/2026. Aby pięknie zakończyć ten wyjątkowy rok, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków piknik pełen pysznych smakołyków i radosnych chwil.
Ewa Wojciechowska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Grabowie. Stanowisko to obejmie 1 września br.
Dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w trekkingu „Polskie Tajgowisko 2026”.
Uczniowie SP5 w Gołdapi wzięli udział w konkursie „Zdrowo i bezpiecznie w lesie”, skierowanym do uczniów klas piątych gołdapskich szkół podstawowych.
Uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zakończyli trzydniową wycieczkę, która dostarczyła wielu cennych doświadczeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień.
15 czerwca uczniowie klas 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę od wizyty w Oświęcimiu i Brzezince.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Niezapomniana uroczystość pełna wzruszeń z okazji 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbyła się 22 maja.