GOŁDAP. Stymulowanie integracji sensorycznej jest niezwykle ważne w rozwoju dziecka. Pomóc w tym mogą zabawy, które dostarczą różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzą jego świat doznań. Jedną z tego typu zabaw jest tor sensoryczny, który świetnie stymuluje receptory czucia oraz pomaga w nauce utrzymywania równowagi swojego ciała.

W ramach zajęć z integracji sensorycznej, grupa pięciolatków z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi systematycznie korzysta z toru sensorycznego. Wpływa on korzystnie na koordynację ruchową oraz pozwala dziecku odkryć własne preferencje czuciowe, a co najważniejsze jest świetną zabawą dla przedszkolaków.

Na co dzień dziecko nie ma możliwości stymulowania obszarów podeszwy stóp, ponieważ większość czasu spędza w obuwiu. Tor sensoryczny, zwłaszcza w deszczowe i pochmurne dni, świetnie pobudza receptory znajdujące się w stopach.

Bożena Kimera-Dąbkowska

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading