GOŁDAP. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, wśród nich nasze miasto Gołdap. Razem zebraliśmy ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

- Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska.

Nad organizacją i przebiegiem gołdapskich „EkoWalentynek” czuwa ekodrużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Przypominamy!

Już 14 lutego czekamy na was z lizakami. Każdy ekozbieracz wie, gdzie znajduje się nasze lokum, ale grzecznie przypominamy i serdecznie zapraszamy.

GDZIE?

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, sala nr 20 - różowe stanowisko

KIEDY?

  • 14 lutego 2020 w godzinach od 9.00 do 13.00

KOGO ZAPRASZAMY

  • gołdapian, turystów, mieszkańców okolicznych wsi

KTO ZAPRASZA?

  • my - przyjaciele przyrody z "dwójki"

Alina Oleszczuk
koordynatorka akcji

 

 


Wyszukiwarka

Loading