GOŁDAP. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, wśród nich nasze miasto Gołdap. Razem zebraliśmy ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

- Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska.

Nad organizacją i przebiegiem gołdapskich „EkoWalentynek” czuwa ekodrużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Przypominamy!

Już 14 lutego czekamy na was z lizakami. Każdy ekozbieracz wie, gdzie znajduje się nasze lokum, ale grzecznie przypominamy i serdecznie zapraszamy.

GDZIE?

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi, sala nr 20 - różowe stanowisko

KIEDY?

  • 14 lutego 2020 w godzinach od 9.00 do 13.00

KOGO ZAPRASZAMY

  • gołdapian, turystów, mieszkańców okolicznych wsi

KTO ZAPRASZA?

  • my - przyjaciele przyrody z "dwójki"

Alina Oleszczuk
koordynatorka akcji

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading