GOŁDAP. W dniach 12 i 19 grudnia uczniowie klasy 5A ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczęli cykl warsztatów w garncarni, prowadzonych przez magister sztuki Joannę Szewczak-Muszyńską.
Dzieci ponownie zapragnęły przenieść się w świat sztuki. Podczas zajęć uczniowie rozbudzali wrażliwość na piękno, wyzwalali ekspresję twórczą oraz poszerzali horyzonty poznawcze. Zajęcia te stały się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale sprawiły, że dzieci zrelaksowały się i mogły wyrazić swoje uczucia, myśli oraz pokazały nam dorosłym niezwykły świat dziecięcych marzeń. Taka forma spędzania czasu, jest twórczym odkrywaniem siebie, pobudza fantazję pomysłowość i przyczynia się do poznania otaczającego świata. Wśród uczniów panował relaks, radość i uśmiech.
Zajęcia te były bardzo ciekawe, interesujące wyzwalające pełne zaangażowanie grupy.
Justyna Przekop, wychowawczyni klasy 5a











W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się dziś spotkanie pt. "Biblioteka, która dba o planetę", w którym uczestniczyli uczniowie klasy 5b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.
W klasach: 5a, 5c oraz 6c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, odbyły się lekcje w ramach projektu "Lekcja o finansach".
19 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się obchody kampanii "Dzieciństwo bez przemocy", realizowanej pod symbolem pomarańczowej wstążki.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyły się kolejne zajęcia z fizyki w ramach projektu "Młodzi kreatywni". Uczniowie samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia z elektrostatyki.
6 listopada uczniowie klas 4a, 4b oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę do Ełku.
7 listopada w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wybitnej polskiej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jednej z osób należących do grona patronów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.
8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Od lat z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi organizuje kiermasz i konkurs.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi odbyły się dwa uroczyste apele, które w piękny i wzruszający sposób przypomniały o drodze naszego narodu do wolności.
Co to był za dzień! Klasa piąta ze Szkoły Podstawowej w Boćwince zamieniła się w prawdziwych bogów greckich i wyruszyła w boską trasę po całej szkole, odwiedzając każdą klasę.