GOŁDAP. Nie można pozostać obojętnym oglądając wstrząsające obrazy pożarów niszczących Australię. W wyniku wielomiesięcznej suszy i rekordowo wysokich temperatur płomienie są żarłoczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Największą ofiarą pożarów w Australii są zwierzęta. W szpitalu dla koali w Port Macquarie przebywają te, które udało się uratować z pożarów i wypadków, a także ciężko chore. Placówka ta uruchomiła wirtualne adopcje torbaczy.

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć akcję adoptując koalę o imieniu Linr Anwen. Pamiętajmy, że koale to ssaki, które występują obecnie wyłącznie w Australii, gdzie większość życia spędzają w koronach drzew, schodząc na ziemię wyłącznie po to, aby wejść na kolejne. Z powodu swojego wyglądu kojarzącego się z przytulanką zyskały światową sławę i stały się symbolem Australii. Zwierzęta te nie potrafią uciekać przed płomieniami, instynktownie chowają się w koronach drzew.

Społeczność szkolna nie zapomina jednocześnie o bezdomnych zwierzętach z naszej okolicy. W szkole i oddziałach przedszkolnych od 13 do 17 stycznia odbywa się zbiórka na rzecz przytuliska „Bezdomniaki”. Zbierana jest karma dla szczeniąt i psów dorosłych oraz kotów, smycze, zabawki, koce, ręczniki. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki. Dary można zostawić na holu oddziałów przedszkolnych lub w sali 202.

SP3 w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka