GOŁDAP. 20 grudnia to był ostatni dzień lekcyjny w 2019 roku. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się tego dnia uroczystość, która wprowadziła wszystkich obecnych uczniów, rodziców, pracowników szkoły, przedszkolaki z Nibylandii, mieszkańców Podlasia w bożonarodzeniowy nastrój.

Najpierw klasy pierwsze zaprezentowały przedstawienie pt. „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Trzy anioły: Hania, Kuba i Wiktor obserwowały świat z chmury. Najmniejszy z nich, Kuba, zadawał wiele pytań. Nie rozumiał, dlaczego tuż po Dniu Wszystkich Świętych w sklepach ubrane są choinki i słychać śpiew kolęd, że ludzie kupują prezenty na urodziny Jezuska dla siebie a nie dla Jubilata. Anioły dziwiły się powszechnemu pośpiechowi, szukały ludzi o dobrych sercach, bo tylko tacy mogą poczuć radość Bożego Narodzenia. Cieszyły się postawą Oli, która pomogła zanieść zakupy starszej pani, Oskara, który zajął się bezpańskim pieskiem, rodziny, która postanowiła zaprosić na święta samotną osobę. Smuciły się z powodu zachowania chłopców naśmiewających się z kolegi, dziecka, które uważało, że ważniejszy jest nowy tablet niż ciepła kurtka dla siostry. „No skrzydła mi opadły! To tak, jakby obchodzić urodziny Kuby bez Kuby!” - stwierdził Aniołek Kuba obserwując zachowanie rodziny, w której dzieci były zainteresowane tylko prezentami, rodzice skupili się na przygotowaniu wigilijnej kolacji z zachowaniem polskiej tradycji i nie otworzyli drzwi samotnemu sąsiadowi. Anioły postanowiły odmienić ludzkie serca i rozsypały na ziemię anielski pył. Chyba im się to udało, bo po chwili rozbrzmiała śpiewana przez pierwszaki radosna pastorałka.

Potem odbyło się wręczenie nagród w IX Szkolnym Konkursie „Śpiewamy kolędy” i innych konkursach organizowanych w szkole w ostatnim czasie. Harcerze z drużyny Aves przekazali na ręce pani dyrektor Anny Budzińskiej Betlejemskie Światełko Pokoju.

Trzecia część uroczystości to koncert laureatów IX Szkolnego Konkursu „Śpiewamy kolędy”. Było świątecznie i bardzo radośnie.

Honorowy patronat Burmistrza Gołdapi.
Patronat medialny – Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO
Instytucja wspomagająca – Nadleśnictwo Gołdap.

IX Szkolny Konkurs „Śpiewamy kolędy” i świąteczną uroczystość zorganizowały: Helena Galińska, Marzanna Chomiczewska, Stanisława Mossakowska przy wsparciu dyrektor szkoły - p. Anny Budzińskiej.

SP2 w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading