Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...
To noc wyjątkowa...
Jedyna...
Niepowtarzalna...
Noc Bożego Narodzenia...

BOĆWINKA. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jak co roku w Szkole Podstawowej w Boćwince przygotowania do wyjątkowego dnia Wigilii trwały już na kilka tygodni przed. Dzięki staraniom kadry, zaangażowaniu pracowników oraz uczniów, sala gimnastyczna zamnienila się w świąteczną krainę. Gwiazdki, lampki, choinki, łańcuchy tworzyły niepowtarzalny klimat. Wspólne przystrajanie choinek i śpiewanie kolęd sprawiły, że święta zagościły u nas już w połowie grudnia. W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień.

20 grudnia w naszej szkole pracownicy, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście usiedli przy wspólnym stole, aby razem celebrować narodzenie Pana. Nasze spotkanie wigilijne zaszczycili: Tadeusz Kulesza – ks. proboszcz, Robert Wielgat – ks. wikariusz , Marzanna Wardziejewska - starosta gołdapski, Agnieszka Wojtala - inspektor wydziału oświaty i spraw społecznych w UM w Gołdapi, Wacław Grenda i Stanisław Wójtowicz – radni powiatowi, Monika Wałejko – radna i sołtysowa, Dorota Szczypiorska i Joanna Poremba – księgowe. Uczniowie zaprezentowali nowoczesne jasełka “Piekło Niebo”. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Po jasełkach wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Dzięki zaangażowaniu rodziców stoły były obficie zastawione w najróżnejsze wigilijne potrawy, dlatego każdy częstował się tym, co lubi najbardziej. W całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień, za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć. Dziękujemy rodzicom za duży wkład w organizację Wigilii.

SP w Boćwince

 

 


Wyszukiwarka

Loading