GOŁDAP. 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich zapanowała magiczna atmosfera. Dzieci z klas 0-3 świętowały andrzejki. To wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło andrzejkowego drzewka szczęścia, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami tańczyli i bawili się wspólnie na dyskotece poprowadzonej przez tatę naszego ucznia pana Szymona Milera.

Pod koniec zabawy dzieci miały w swoich klasach słodki poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

SP5 w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading