GOŁDAP. Czy strój codzienny lub na imprezę może zarazem spełniać wymogi bezpieczeństwa drogowego? Na te pytanie starali się odpowiedzieć przedszkolaki w zorganizowanym odblaskowym pokazie mody. Na specjalnie przygotowanym wybiegu dzieci zaprezentowały nowe podejście do odblasków. Maluchy dosłownie błyszczały!W źle oświetlonych miejscach na drodze, piesi i rowerzyści bez odblasków dostrzegani są przez kierowców zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki odblaskom, które odbijają światła samochodu, kierowca jest w stanie zobaczyć osobę już z odległości nawet 150 metrów. To różnica, która może mieć zasadnicze znaczenie dla zdrowia i życia pieszych. Wiele osób jednak kojarząc odblaski z czymś tandetnym i nieatrakcyjnym unika ich noszenia, dlatego też gołdapscy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym i maluchami z jednego z przedszkoli zorganizowali odblaskowy pokaz mody, by propagować ideę noszenia elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas występu maluchy zaprezentowały się zebranym ubrane w odblaskowe „kreacje”, następnie policjantka przekazała widzom przepisy prawa o ruchu drogowym, wyjaśniła zasady działania elementów odblaskowych i zachęcała do dbania o własne bezpieczeństwo. Pokaz urozmaicił występ artystyczny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym wszyscy zebrani otrzymali odblaskowe zawieszki i słodkości.

Odblaskowy pokaz mody stanowił jedno z działań w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja - razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”', poprzez które uczymy i dbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wyposażamy ich w elementy odblaskowe, a także promujemy wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

KPP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading