GOŁDAP. 21 listopada po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci. Jest to akcja społeczna poświęcona mukowiscydozie. Akcja polega na przygotowaniu papierowych wiatraczków oraz rysowaniu i malowaniu wiatraczkowych motywów.Tego dnia dzieci wykonywały wiatraczki papierowe, lepiły wiatraczki z plasteliny, układały motyw wiatraczka z różnego rodzaju klocków. Dzieci z grupy 4-latków dowiedziały się, w jaki sposób pracują płuca u osób zdrowych oraz jak przebiega to u osób chorych na mukowiscydozę. Zostało to przedstawione dzieciom na przykładzie kroplówki. Przedszkolaki zapoznały się również z inhalatorem i jego działaniem oraz wykonywały ćwiczenia oddechowe.

Wykonując wiatraczki i rozmawiając o dzieciach chorych na mukowiscydozę, uczyły się tolerancji i szacunku dla osób dotkniętych chorobami genetycznymi.

koordynatorka Natalia Mogilnicka
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading