GALWIECIE. 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego w Galwieciach obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. Święto jest bardzo sympatyczne, jego data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Dzieci bardzo chętnie przyniosły swoje misie, przedstawiały je i opiekowały się nimi w czasie pobytu w przedszkolu. Cały dzień przebiegał pod znakiem misia , dzieci poznały historię jego powstania, malowały i ozdabiały go, uczestniczyły w quizie o misiu.

W tym szczególnym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem ,, Mój przyjaciel miś”. Do organizatora konkursu wpłynęło 27 prac. Prace konkursowe były bardzo ciekawe i wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki, jednak jury spośród prac wyłoniło laureatów, w dwóch kategoriach wiekowych 4 latek i 5-6 latek. Komisja brała pod uwagę szczególnie samodzielność i estetykę wykonanych prac.

 • I kategoria (4 lata)
  1 miejsce - Amelia Wysmułek, SP Galwiecie
  2 miejsca Piotr Gwiazdowski, SP Galwiecie
  3 miejsce Zuzanna Tunkiewicz, SP Galwiecie

 • II kategoria (5-6 lat)
  1 miejsce Barbara Perkowska, SP1 GOldap
  2 miejsce Ksawery Leszczyński, SP Galwiecie
  3 miejsce Krzysztof Giełażys, SP Galwiecie

 • wyróżnienia: Błażej Kirejczyk (SP Galwiecie), Aleksandra Jałowiecka (SP1 Gołdap), Krystian Paniczko (SP1 Gołdap) i Dariusz Sieraniewicz (SP1 Gołdap).

Miś jako maskotka lub postać z bajki pełni rolę terapeutyczną, spełnia wiele potrzeb dziecka. W trudnych chwilach dziecko może przytulać się do misia, utożsamiać się z pozytywną postacią, ponieważ „Czy to jutro czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś”. Na zakończenie „Dnia Pluszowego Misia” na dzieci czekała gościna z misiem, którą przygotował nauczyciel wspólnie z rodzicami. Smakołyki miały kształt misiów, dzieci były zachwycone.

Magdalena Grzeszczak

 

 


Wyszukiwarka

Loading