GALWIECIE. 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego w Galwieciach obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. Święto jest bardzo sympatyczne, jego data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Dzieci bardzo chętnie przyniosły swoje misie, przedstawiały je i opiekowały się nimi w czasie pobytu w przedszkolu. Cały dzień przebiegał pod znakiem misia , dzieci poznały historię jego powstania, malowały i ozdabiały go, uczestniczyły w quizie o misiu.

W tym szczególnym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tytułem ,, Mój przyjaciel miś”. Do organizatora konkursu wpłynęło 27 prac. Prace konkursowe były bardzo ciekawe i wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki, jednak jury spośród prac wyłoniło laureatów, w dwóch kategoriach wiekowych 4 latek i 5-6 latek. Komisja brała pod uwagę szczególnie samodzielność i estetykę wykonanych prac.

 • I kategoria (4 lata)
  1 miejsce - Amelia Wysmułek, SP Galwiecie
  2 miejsca Piotr Gwiazdowski, SP Galwiecie
  3 miejsce Zuzanna Tunkiewicz, SP Galwiecie

 • II kategoria (5-6 lat)
  1 miejsce Barbara Perkowska, SP1 GOldap
  2 miejsce Ksawery Leszczyński, SP Galwiecie
  3 miejsce Krzysztof Giełażys, SP Galwiecie

 • wyróżnienia: Błażej Kirejczyk (SP Galwiecie), Aleksandra Jałowiecka (SP1 Gołdap), Krystian Paniczko (SP1 Gołdap) i Dariusz Sieraniewicz (SP1 Gołdap).

Miś jako maskotka lub postać z bajki pełni rolę terapeutyczną, spełnia wiele potrzeb dziecka. W trudnych chwilach dziecko może przytulać się do misia, utożsamiać się z pozytywną postacią, ponieważ „Czy to jutro czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś”. Na zakończenie „Dnia Pluszowego Misia” na dzieci czekała gościna z misiem, którą przygotował nauczyciel wspólnie z rodzicami. Smakołyki miały kształt misiów, dzieci były zachwycone.

Magdalena Grzeszczak

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading