GOŁDAP. 26 listopada dzieci z grupy 0A i 0B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi pojechały na swoją pierwszą wycieczkę do oddalonego o 60km Ełku. Celem była klockarnia "Kolej na klocki", w której to dzieci spędziły dwie godziny na wspólnej zabawie integrując się i współdziałając, tworząc przeróżne budowle.

Dzięki zabawie klockami dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawniają procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. Częsta zabawa klockami w dzieciństwie pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania. Klocki pozwalają dziecku na ćwiczenie i rozwijanie zdolności manualnych, poprzez dopasowywanie klocków, budowanie z nich budowli, tworzenie nowych rozwiązań z własnych pomysłów.

Martyna Fiszer i Barbara Bester
wychowawczynie

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading