GOŁDAP. "Masz wpływ na bezpieczeństwo - reaguj" - pod takim hasłem odbyły się kolejne spotkania w ramach zajęć zorganizowanych przez gołdapskich policjantów. Jak reagować i udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, gdzie zadzwonić, by wezwać pomoc? Takich porad udzielali funkcjonariusze kolejnym trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Gołdapi. Podczas spotkań przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak zachować się w przypadku udziału w wypadku drogowym oraz jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Dzieci z uwagą słuchały o sposobach sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, o prawidłowym wykonaniu reanimacji, tamowaniu krwawienia i opatrywaniu ran. Ponadto utrwaliły sobie numery alarmowe oraz przypomniały, jak wezwać służby ratunkowe i przekazywać ważne informacje na temat osoby poszkodowanej i miejsca zdarzenia.

Na koniec trzecioklasiści otrzymali ulotki dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni na drodze.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka