GOŁDAP. 8 listopada dwie klasy z SP1 w Gołdapi udały się na wycieczkę do Kętrzyna. Jej głównym celem było poszukać zapowiedzi świąt bożonarodzeniowych oraz przyjrzeć się procesowi powstawania bombki, a nawet samemu ją stworzyć czy ozdobić. I poznać dwa zawody, w tym muzealnika. Od zwiedzenia kętrzyńskiego muzeum (obecnie w siedzibie zastępczej, gdyż zamek jest w remoncie) zaczęli swą przygodę uczniowie 4a i 5d wraz z opiekunkami. Wysłuchali przewodnika, dokonali fotograficznej dokumentacji, zakupiono nawet „Bajki mazurskie”, które wcześniej wydawane były jedynie w kalendarzach i gazetach dla Mazurów pomiędzy 1867 a 1939 rokiem.

Następnie wycieczkowicze znaleźli świąteczny zapach w fabryce szklanych ozdób niedaleko kętrzyńskiego dworca. Uważności przy tworzeniu i radości przy ozdabianiu było wiele. Proces wydmuchiwania szkła okazał się nie taki trudny. Poza tym były mikołajkowe niespodzianki, przepiękne ozdoby na drzewkach i nie tylko. Na koniec tradycyjnie zakupy w przyfabrycznym sklepie. Furorę zrobiły bombki w kształcie zielonych ogórków. Dodatkiem była papeteria na list do św. Mikołaja - ten będą uczniowie jednakże pisać już w gołdapskim klimacie.

W sumie było gwarnie, wesoło i pouczająco. A cokolwiek się działo, wszystko pomyślnie się skończyło. Oprócz elementów zawodoznawczych wycieczkowicze kształcili wiele kompetencji:w zakresie wielojęzyczności (np. w muzeum), matematyczne oraz w zakresie technologii i inżynierii, przedsiębiorczości, także osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się. Nie zabrakło kształcenia świadomości i ekspresji kulturalnej. Tyle nauki, a mimo wszystko zapachniało świętami.

wychowawczyni klasy 5d

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka