GOŁDAP. 8 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Grupy 5-latków A i B oraz 3-latków B przedstawiły program patriotyczny dla całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Ewa Bogdanowicz-Kordjak – kierownik wydziału oświaty i spraw społecznych w UM w Gołdapi oraz przedstawiciele rady miejskiej w Gołdapi: pani Janina Pietrewicz, pani Teresa Dzienis oraz pan Mirosław Zajączkowski.

W strojach ułańskich i krakowskich dzieci zaprezentowały układ taneczny do utworu „Przybyli Ułani” oraz taniec narodowy „Krakowiak”. Słowem i piosenką oddały szacunek naszym symbolom narodowym. Celem spotkania było kształcenie miłości i przywiązania do ojczyzny, zapoznanie z historią Polski, jego kulturą i tradycją. Cała społeczność przedszkola wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie odśpiewała hymn przyłączając się do akcji ogłoszonej przez MEN – „Szkoła do hymnu”.

koordynatorki: Beata Rojek i Marlena Krzyżanowska

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka