GOŁDAP. „Leśniczy – przyjaciel lasu” - pod takim hasłem 17 października uczniowie klasy 4A i 4C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi rozpoczęli nową przygodę. Uczestniczyli w nietypowej godzinie wychowawczej, którą poprowadziła pani leśniczy Marzanna Konieczny z Nadleśnictwa Gołdap.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pracą leśniczego, poznali zasady planowanej gospodarki leśnej, zapoznali się z rolą lasu jako miejscem produkcji drewna, miejscem życia zwierząt i wypoczynku człowieka. Pani Konieczny zaprezentowała narzędzia niezbędne w pracy leśnika, służące do dokonywania pomiarów i rejestrowania drzewostanu. Uczniowie mieli również okazję utrwalić i poszerzyć swoje wiadomości na temat mieszkańców lasu. Pani Marzanna bardzo ciekawie i barwnie opowiadała dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przypomniała wszystkim, że człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zajęcia ukazały ciężką pracę leśnika, która dla pasjonata lasów może być wielką przyjemnością.

Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody, opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Pani leśniczy wyczerpująco odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez dzieci. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak prowadzonej lekcji.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marzannie za wspaniałą lekcję i liczymy, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie, tym razem w lesie.

Justyna Przekop, Joanna Słupecka
wychowawczynie

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka