GRABOWO. 16 listopada w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem burmistrza Gołdapi. Udział w nim wzięło 29 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Mirosław Bobrowski, Robert Magielnicki i Ryszard Dudko. Soliści uzyskali następujące miejsca:

 • kat.: klasy 1-3
  1 miejsce Anna Kaca z SP2 w Gołdapi
  2 miejsce Zuzanna Zielińska z SP3 w Gołdapi
  3 miejsce Amelka Dominiuk z SP3 w Gołdapi
  wyróżnienie Jakub Sosnowski z SP1 w Gołdapi
 • kat.: klasy 4-6
  1 miejsce Jacek Izbicki z SP3 w Gołdapi, Roksana Masianis z SP2 w Gołdapi
  2 miejsce Luiza Trzasko z SP w Grabowie, Julia Tobolska z SP1 w Gołdapi
  3 miejsce Monika Figurska z SP2 w Gołdapi
 • kat.: klasy 7-8
  1 miejsce Gabriela Typyło z SP w Baniach Mazurskich
  2 miejsce Amelia Święcka z SP1 w Gołdapi
  3 miejsce Natalia Bukwaś z SP3 w Gołdapi

W trakcie konkursu mieliśmy przyjemność również wysłuchać zaproszonego zespołu z Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zaprezentował znane pieśni patriotyczne.

Szczególne podziękowania składamy fundatorom nagród. Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom: pani kierownik wydziału oświaty w UM w Gołdapi Ewie Bogdanowicz-Kordjak, przedstawicielom służb mundurowych, dyrektorom szkół i nauczycielom oraz Wojciechowi Buczyńskiemu za dbałość o brzmienie wykonawców.

Agnieszka Pruszyńska

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka