GOŁDAP. 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zdolności recytatorskie oraz taneczno-wokalne zaprezentowali uczniowie klas 8, a także jedni z najmłodszych - klasa 1.

Motywem przewodnim przedstawienia był pociąg do niepodległości, który przeniósł słuchaczy widowiska w niespokojne czasy narodu polskiego. Po stacjach kolejowych: I - Niewola, II -Powstania: kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, III - I wojna światowa, IV- Wolność, oprowadzali nas kolejarze. Nie zabrakło znanych większości społeczności szkolnej pieśni patriotycznych takich jak: "Warszawianka", "Rota", "My Pierwsza Brygada" czy "Rozkwitały pąki białych róż".

Uczniowie po raz kolejny doświadczyli, że mają szczęście dorastać w wolnym kraju. Są świadomi, że przodkom winni pamięć, a ojczyźnie miłość. Bohaterom, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość, zapaliliśmy w dowód uznania symboliczny znicz pamięci.

organizatorzy

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka