GOŁDAP. 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zdolności recytatorskie oraz taneczno-wokalne zaprezentowali uczniowie klas 8, a także jedni z najmłodszych - klasa 1.

Motywem przewodnim przedstawienia był pociąg do niepodległości, który przeniósł słuchaczy widowiska w niespokojne czasy narodu polskiego. Po stacjach kolejowych: I - Niewola, II -Powstania: kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe, III - I wojna światowa, IV- Wolność, oprowadzali nas kolejarze. Nie zabrakło znanych większości społeczności szkolnej pieśni patriotycznych takich jak: "Warszawianka", "Rota", "My Pierwsza Brygada" czy "Rozkwitały pąki białych róż".

Uczniowie po raz kolejny doświadczyli, że mają szczęście dorastać w wolnym kraju. Są świadomi, że przodkom winni pamięć, a ojczyźnie miłość. Bohaterom, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość, zapaliliśmy w dowód uznania symboliczny znicz pamięci.

organizatorzy

 

 


Wyszukiwarka

Loading