GOŁDAP. 5 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci bawiły się z bohaterami bajek na wiele sposobów: słuchały bajki czytane i opowiadane przez wychowawców, grały role w teatrzykach, oglądały scenki odgrywane przez kolegów, rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, spotkały się z Babą Jagą, która poczęstowała je piernikami, pomagały Kopciuszkowi segregować fasolę, tworzyły prace plastyczne, wykonywały improwizacje ruchowe przy muzyce, przebierały się w postaci z bajek oraz odbył się pokaz mody postaci z bajek. W całym przedszkolu było bajkowo i kolorowo.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Wybrana data nie jest przypadkowa. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.

Mariola Małachwiej

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading