GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wybrali się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek. Obejrzeli przedstawienie „ Robot i Motylek“ o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas. Spektakl powstał na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilinskaitė.

„To opowieść o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata – w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie, ale również i strach, i żal.”

Przedstawienie poprzez interaktywny charakter zaprasza dzieci do bezpośredniego udziału w przygodach sympatycznego robota i jego przyjaciół.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych "Kto pracuje w Białostockim Teatrze Lalek?". Spotkali się z reżyserem, który opowiedział o ludziach pracujących w teatrze oraz o ich zdolnościach potrzebnych do wykonywania zawodu. Była to wizyta zawodoznawcza w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej „Poznajemy świat zawodów.”

SP1 w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading