GOŁDAP. Bardzo pożyteczne zajęcia w klasie 1c Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadził pan Andrzej Życzkowski wraz ze swoim pupilem Beniem, 7-letnim labradorem. Ich tematem było podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec psów i zmniejszenie ryzyka pogryzień.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób psy okazują swój nastrój, poznały „psią mowę”, jak należy postępować wobec psa, żeby nie musieć obawiać się agresji oraz jak się zachować, jeżeli dojdzie do niebezpiecznego kontaktu z czworonogiem. Był też czas na zabawę. Benio odnajdował smakołyki schowane w specjalnych zabawkach, a uczniowie mieli możliwość wyszczotkowania sierści specjalnymi łapkami. Dziękujemy panu Andrzejowi i Beniowi za bardzo ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy.
SP1 w Gołdapi









W przedświątecznej atmosferze, pełnej radości i oczekiwania na Wielkanoc, w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.
Kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi oraz rodziców uczniów, odbył się wczoraj w hali OSiR.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "Młodzi Kreatywni".
20 marca dzieci z przedszkola w Boćwince radośnie pożegnały zimę, kultywując piękną, wieloletnią tradycję topienia marzanny.
Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód policjanta podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Przedszkolaki z Boćwinki przeżyły wyjątkową i pełną wrażeń wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Wizyta była nie tylko ciekawą przygodą, ale przede wszystkim ważną lekcją bezpieczeństwa.
Uczniowie SP5, którzy przyglądali się postaci Wisławy Szymborskiej, wzięli udział w konkursie na napisanie lepieja.
Zarząd Powiatu w Gołdapi ogłosił dziś nabór na jedno z kluczowych stanowisk w lokalnej oświacie. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi.
Z radością i dumą informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi Sebastian Rąpel zakwalifikował się do kolejnego etapu popularnego programu "Mam Talent!".
Dziś w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet.