GOŁDAP. „Pasuje was na uczniów klas 1a, 1b i 1c szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi” - takimi słowami dyrektor Leszek Retel uroczyście przyjął siedemdziesięcioro troje pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów, zwana także ślubowaniem, odbyła się 3 października. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojciech Hołdyński - przewodniczący rady miejskiej, Józef Wawrzyn - wiceprzewodniczący rady miejskiej, Zbigniew Makarewicz - przewodniczący komisji rady miejskiej ds. skarg, wniosków i petycji, Agnieszka Wojtala - inspektor wydziału oświaty i spraw społecznych w UM w Gołdapi, Urszula Rudziewicz - członek rady rodziców oraz rodzice, babcie, dziadkowie i rodzeństwo naszych pociech. W ich obecności pierwszaki obiecały, że będą dobrymi Polakami.

Dzieci do uroczystości przygotowały wychowawczynie: Jolanta Naumowicz-Repucha, Ewa Beata Jusińska i Ewa Jurewicz, dekorację wykonała Marzanna Zadroga, nagłośnienie zapewnił Mirosław Bobrwski, a całość poprowadziła Sylwia Kurpios-Sawicka.

Pełnoprawnym uczniom życzymy dotrzymania danego słowa. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ślubowania, a wszystkim obecnym za uświetnienie tej niezwykle ważnej w tradycji naszej szkoły uroczystości.

Ewa Jurewicz

 

 


Wyszukiwarka

Loading