GOŁDAP. 18 września grupa 0b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich rozpoczęła swoją przygodę z kodowaniem, przystępując do ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Głównym celem wprowadzonej innowacji zatytułowanej „Z kodowaniem za pan brat” jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie i w ruchu. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Taki sposób pracy powoduje, że dziecko z biernego odbiorcy staje się twórcą, konstruktorem poszukującym najlepszych rozwiązań.

Na naszych pierwszych zajęciach udało nam się zakodować szkolny budynek. Nie obyło się bez pomyłek. A jak w ostateczności nam wyszło, czy się udało? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

wychowawczyni Barbara Bester

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading