GOŁDAP. Uczniowie SP1 zakończyli tydzień wakacyjnych zajęć, które zapoczątkowały działania prowadzone w naszej szkole pt „Umiem mądrze spędzać wolny czas”, finansowane ze środków gminy Gołdap.

Prowadzące zajęcia zapoznały uczniów z mechanizmem uzależnienia oraz rodzajami środków uzależniających. Jednocześnie realizowany był program rozwijania wśród młodzieży wartości moralnych i odpowiedzialnych postaw społecznych przy jednoczesnym podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych. W każdym dniu zajęć towarzyszyła nam książka „Gorzka czekolada”. Jest to zbiór opowiadań skierowanych do młodzieży, napisanych przez laureatów konkursu im. Astrid Lindgren i Andrzeja Maleszkę. Tytułowe ważne sprawy to cenne, życiowe wartości takie jak odwaga, wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, optymizm, pozytywne nastawienie do świata. Każda z tych małych, dużych spraw odgrywa w życiu młodych ludzi niezwykle istotną rolę, ale trudno się o nich rozmawia. Dzięki tej książce uczniowie mogli utożsamiać się z bohaterami poszczególnych opowieści, wyciągać wnioski, śmiać się i odkrywać ważne, życiowe wskazówki, o których warto pamiętać idąc przez życie. Opowiadania bawią, uczą, wzruszają, napełniają nadzieją.

Rozpoczęliśmy wstęp do kolejnych działań, które rozpoczną się we wrześniu. Zaczniemy kreatywnie tworząc cuda z galaretek pod okiem mistrzyni pani Ewy Bogdanowicz-Kordjak, kolejne działanie to happening w szkole i na terenie naszego miasteczka, warsztaty profilaktyczne dla uczniów, nauczycieli i rodziców, teatr profilaktyczny z udziałem uczniów naszej szkoły. Działania zakończymy ogniskiem, miejmy nadzieje w zimowej aurze i z pomysłami na kolejną zimową odsłonę naszych działań.

Organizatorzy: U. Mossakowska, A. Waraksa, S. Ostrowska, M. Zienda-Pawluczuk, J. Rymarska.

SP1 w Gołdapi

 

 


Wyszukiwarka

Loading