GOŁDAP. Nagroda główna z "Miasta bez elektrośmieci" jedzie już do Gołdapi.

Wystarczy tylko spojrzeć na mapę Polski i na zaznaczone na niej eko-działania. Każdy bez problemu widzi województwo warmińsko-mazurskie i w nim cudowne ekomiasteczko - Gołdap .

Jako koordynatorka akcji „Gołdap miastem bez elektrośmieci” informuję, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zdobyła nagrodę główną w tegorocznym konkursie programu" Miasto bez elektrośmieci".

Zadania polegały na:

  • zorganizowaniu przynajmniej dwóch zbiórek ZSEE (my zorganizowaliśmy ich 6)
  • przeprowadzeniu działań edukacyjnych (nas były to Ekowalentynki, Zielone Dni, Recykling Rejs, Wodne Sprzątnie Świata, ekolekcje, warsztaty, ekopatrole itd.)

Jako koordynatorka z radością mówię: dziękuję gołdapianie.

Moje wnioski:

  • Pracy było dużo, ale była też współpraca, integracja, nowi ludzie, nowe wyzwania.
  • Sukces Szkoły Podstawowej nr 2 im .Marszałka Józefa Piłsudskiego jest sukcesem Gołdapi.
  • Nieważne czy bateria, pralka, lodówka trafią do SP2, do kościoła czy na Ekopiknik w centrum miasta lub do innego punktu zbierania ZSEE. Najważniejsze, że trafi w odpowiednie dla elektrogratów miejsce. Gołdapianie już o tym wiedzą.

Zapraszamy do "dwójkowego Elektrośmieciuszka", bo od kilku dni jest smutny i świeci pustkami. Ale jestem pewna, że gołdapianie nie pozwolą mu na "smutasy" :) Wakacje to czas wypoczynku, regeneracji, ale też czas generalnego sprzątania. Zróbmy porządek i ZSEE przywieźmy do "dwójki". Niech rośnie nasza gołdapska ekodrużyna.

Dziękuję.
Alina Oleszczuk

 

 


Wyszukiwarka

Loading