GOŁDAP. 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wraz wychowawczyniami wybrali się do pobliskiej cukierni na lody. Następnie dzieci skorzystały ze wspinaczki linowej, która była małą rozgrzewką przed wycieczką do parku linowego.

Po całorocznej ciężkiej nauce uczniowie klas pierwszych zasłużyły na odrobinę wytchnienia. 5 czerwca zorganizowany został dla nich relaks połączony z nutką szaleństwa - wyczekiwany wypad do parku linowego przy Zajeździe Piękna Góra Rudziewicz.

Pokonując przeszkody parku, uczniowie mieli okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów a także przełamania bariery lęku wysokości i strachu. Wyśmienicie bawili się korzystając ze sprzętów znajdujących się na terenie parku linowego: placu zabaw i skacząc na trampolinie.

Po znakomitej zabawie, by uzupełnić siły znalazł się czas na wypoczynek i zjedzenie kiełbaski wprost z ogniska, które smakowały jak nigdy.

Wszyscy wrócili do szkoły bardzo, bardzo zmęczeni, ale za to zadowoleni.

Natomiast uczniowie z klasy 2A oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych z SP5 z radością świętowały Dzień Dziecka w jednej gołdapskiej sali zabaw. Oprócz zabaw zręcznościowych i ruchowych dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały pachnące, kolorowe mydełka i galaretki. Po ekscytujących zabawach dzieci z apetytem zjadły posiłek w restauracji. Dzień był pełen wrażeń i radości.

Ewa Olbryś, Joanna Kołosza, Barbara Hornostaj

 

 


Wyszukiwarka

Loading