GRABOWO. 29 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach w klockarni ph. "Kolej na klocki" w Ełku. Nasi uczniowie skorzystali z innowacyjnej formy edukacji "nauka przez zabawę". To wyjątkowe miejsce oferuje doskonałą zabawę połączoną z solidną dawką nauki. Dzieci bawiąc się zdobywają nieświadomie nowe umiejętności i pogłębiają wiedzę.
Starsi uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Konstruowali roboty, które potem wprawiali w ruch. Młodsi natomiast budowali domy z figur geometrycznych oraz klocków o różnych kształtach. Po zajęciach, w trakcie swobodnej zabawy, dzieci w sali wypełnionej klockami o przeróżnej fakturze, wadze, wielkości i kształtach wyzwalały swoją kreatywność i pobudzały procesy twórcze i społeczne. Okazało się, że klocki nie tylko bawią, dają radość, ale także uczą.
SP w Grabowie













W Szkole Podstawowej w Boćwince wyjątkowy czas Bożego Narodzenia został uczczony w sposób niecodzienny i głęboko poruszający serca wszystkich zgromadzonych.
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków B i C spotkały się dziś z pisarką Urszulą Raubą.
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi grudzień upłynął pod znakiem twórczości Czesława Miłosza - wybitnego polskiego poety, laureata Nagrody Nobla.
Uczniowie klas 5b, 6b oraz 8b Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w tegorocznej edycji projektu "Lekcje o finansach".
10 grudnia przedszkolaki z Grabowa wyruszyły na poszukiwania świętego mikołaja. Ich wędrówka zaprowadziła je do rancza w Sobolach, gdzie czekała wyjątkowa niespodzianka - spotkanie z samym mikołajem.
Od początku grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich intensywnie pracowali nad inicjatywą poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza, jednego z patronów szkoły.
W przedszkolu w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie dzieli miały okazję poznać bliżej zawód policjanta. O kulisach tej pracy opowiadał tata jednego z przedszkolaków.
8 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się wyjątkowe mikołajki. Tego dnia przedszkole odwiedził mikołaj wraz z elfem.
W piątek uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich świętowali mikołajki. Tego dnia naszych uczniów odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość - święty mikołaj.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boćwince znowu razem z Fundacją "Gdy liczy się czas" pomagają dzieciom chorym onkologicznie.