GOŁDAP/JABŁOŃSKIE. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap nie chce już prowadzić dalej Szkoły Podstawowej w Jabłońskich i chce „zwrócić” ją gminie Gołdap. Pismo w tej sprawie trafiło do burmistrza Gołdapi 14 maja. Szkoła miałaby wrócić pod skrzydła gminy od 1 września bieżącego roku.

Jak informuje fundacja, obecnie w szkole zatrudnionych jest 15 osób. Jeśli chodzi o dzieci to oddział przedszkolny liczy 20, a do ośmiu klas (oddziałów) szkoły podstawowej uczęszcza również 20. Najmniej liczna klasa liczy jedną osobę.

Zmiana ta nie powoduje likwidacji szkoły. Niemal pewne jest jednak, że będzie wiązała się ze znacznie wyższym nakładem finansowym z budżety gminy Gołdap na jej funkcjonowanie niż obecnie. Niewykluczone więc, że samorząd może rozważyć w niedalekiej przyszłości jej likwidację. Tym bardziej, że miejsce dla dzieci bez problemu znalazłoby się w miejskich szkołach, a koszty dowozu ze względu na niewielką odległość nie byłyby duże.

Więcej o decyzji Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap można przeczytana na stronie internetowej tej organizacji pozarządowej.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!