GOŁDAP. 13 maja na zaproszenie Małego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, pracownice Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach: pani Alicja Harcińska i pani Żaneta Słapińska przybyły do naszej szkoły, aby przeprowadzić w klasach 0-3 zajęcia pt. „Dziuple i ich mieszkańcy”.

Najmłodsi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się ciekawostek o wybranych ptakach i innych zwierzętach mieszkających w dziuplach. Po przeprowadzonym doświadczeniu dzieci stwierdziły, że dzięciołom najszybciej wykuć dziuplę w drzewach o miękkim i próchniejącym drewnie. Uczniowie otrzymali od naszych gości książeczki - kolorowanki oraz medale „Zielonego Ziemianina” przyznawane przez opiekunów MSU za działalność ekologiczną. Zajęcia zakończyły się wykonaniem w klasach grupowej pracy plastycznej podsumowującej temat dzisiejszego spotkania.

Patrycja Magielnicka i Barbara Hornostaj
opiekunki małego samorządu uczniowskiego

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading