GOŁDAP. W celu poszerzenia wiedzy i kultywowania tradycji świąt wielkanocnych oraz miłego spędzenia czasu, czterolatki z grupy „Rekinki” z oddziałów przedszkolnych w SP3 w Gołdapi wyruszyły do miejscowości Piękna Góra koło Giżycka w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka.

Nasza przygoda rozpoczęła się już podczas podróży, kiedy to do jednej z wychowawczyń zadzwonił zając i oznajmił, że kogut Pirat i panie kurki już na nas czekają. Po przybyciu na miejsce serdecznie powitali nas kogut Kucharz mianując swoich podopiecznych „pączusiami” i kogut Pirat pasując swoich pomocników na piratów. Następnie zaprowadził nas do „Pogoni za Wielkanocnym Zającem”. Już sam wygląd i wystrój tego miejsca wywarł na dzieciach duże wrażenie.

Pobyt w „Gwarku” rozpoczęliśmy od atrakcji pt.„Kurczaki słodziaki”, w której dzieci poznały przepis na najpyszniejsze świąteczne łakocie. W„Kicadełku” przedszkolaki sprawdziły same, jak kurczaki bawią się w krainie pełnej wielkanocnych niespodzianek. Potem przyszedł czas na zabawę pt. „Kurnik w budowie”, gdzie dzieci samodzielnie pomagały odbudować kurczakom kurnik, korzystając z klocków w duchu metody nauczania Montessori. Następnie „Rekinki” obejrzały interaktywne figle „Kurczak na dachu”, co im się bardzo spodobało. Nasza przygoda zakończyła się obejrzeniem „Króliczej rodziny” z żywymi zwierzętami.

Dzień w „Pogoni za Wielkanocnym Zającem” był niezapomnianym dla dzieci przeżyciem oraz super zabawą. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy byli z nami i wsparli nas pomocą.

wychowawczynie: Bożena Kimera-Dąbkowska i Urszula Sokół

 

 
Wyszukiwarka

Loading