GMINA GOŁDAP. Od dziś w wielu szkołach w kraju nie ma zajęć dydaktycznych. Powodem jest strajk, do którego przystąpiło też wielu nauczycieli ze szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap. Strajkuje większość nauczycieli w szkołach nr 1, 2 i 5 w Gołdapi oraz w Grabowie i w Pogorzeli. Placówki te jednak nie zostały zamknięte. W każdej zapewniona była  opieka dzieciom, które się dziś pojawiły. Większość rodziców zatrzymała jednak swoje pociechy w domach.

Zajęcia odbywają się normalnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, gdzie do strajku przystąpiło tylko 2 nauczycieli. Także w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi nie ma utrudnień.

Na razie nie wiadomo, czy strajkujący nauczyciele otrzymają wynagrodzenie za czas strajku. Z informacji, jakie posiada Urząd Miejski w Gołdapi wynika, że dotychczas tylko jeden z dyrektorów zadeklarował, że wynagrodzenia za ten czas nie wypłaci. Pozostali jeszcze się nie określili.

Nie ma zagrożenia dla egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalnych, które mają się wkrótce odbyć. Jak informuje Ewa Bogdanowicz-Kordjak z Urzędu Miejskiego w Gołdapi, która odpowiada za oświatę w gminie Gołdap, szkoły mają już powołane komisje, które go przeprowadzą.


Co myślisz o strajku i żądaniach nauczycieli?
Podziel się swoją opinią. Nagraj ją na naszej automatycznej sekretarce pod numerem tel. 87-735-20-44.


 

 
Wyszukiwarka

Loading