POWIAT GOŁDAPSKI. „Do hymnu” to ogólnopolski konkursu dla szkół podstawowych, zorganizowany w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przez Narodowe Centrum Kultury. Bierze w nim udział 300 placówek edukacyjnych, w tym z terenu powiatu gołdapskiego.

Zadaniem konkursowym jest zaśpiewnie przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły Mazurka Dąbrowskiego oraz dwóch innych wybranych pieśni hymnicznych. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się 1 kwietnia i potrwają do końca maja. Zwycięzców poznamy w drugiej połowie czerwca.

Dziś o 13:30 komisja konkursowa wysłuchała przybyła do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Uczniowie pod dyrekcją pani Barbary Nierwińskiej zaśpiewali hymn Polski oraz „Rotę” i „Odę do radości”. Zapraszamy do obejrzenia tego wydarzenia na naszym kanale na Youtube.

 

 

W konkursie biorą też udział: Szkoła Podstawowa w Galwieciach, Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi i Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich.

 

 
Wyszukiwarka

Loading