GOŁDAP. 15 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pojawili się w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie wśród uczniów propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. W edukacyjnej pogadance, którą przeprowadzili, udział wzięli piątoklasiści. Policjanci przypomnieli im wiedzę o prawidłowych zachowaniach na przejściu dla pieszych oraz to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ponadto funkcjonariusze tłumaczyli uczniom, czym są odblaski i do czego służą, a także w jakich miejscach na ubraniu najlepiej je nosić. Dzieci przeprowadzając mały eksperyment w ciemności mogły zobaczyć, z jakiej odległości widoczny jest pieszy poruszający się drogą, kiedy ma założony odblask.

„Świeć przykładem” to akcja, która ma na celu zmniejszenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami m.in. poprzez podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ciemne ubrania oraz nieoświetlone drogi sprawiają, że pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe jest już widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pamiętajmy, że te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading