BOĆWINKA. 20 lutego w Domu Kultury w Gołdapi uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Boćwince mieli przyjemność oglądać spektakl teatru Artenes z Wrocławia pt. „Skąd nasz ród”. To opowieść o Mieszku, który dyskutuje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju i ostatecznie postanawia wzmocnić kraj przez unię z cywilizacją chrześcijańską. Spektakl był pełen efektów specjalnych, strojnych kostiumów, ładnej dekoracji i wspaniałej muzyki. Następnie uczniowie udali się do 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, aby poznać historię jednostki oraz pracę żołnierzy. Po Sali Tradycji oprowadzał major Łapiński, który opowiadał o powstaniu jednostki, jej symbolach oraz sprzęcie jakim dysponuje pułk. Uczniowie mieli okazję zwiedzić również sale upamiętniającą poległych na misjach żołnierzy.
Dzieci z klas 1-3 również spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Swoją przygodę zaczęły w sali zabaw „Wesoły Kangurek”. Dzieci nauczyły się jak samodzielnie kupić bilet. Poznały zasady panujące w sali zabaw i oczywiście świetnie się bawiły. Później dzieci czekała kolejna lekcja. Teatr Artenes dla młodszych widzów przygotował spektakl pt. „Bajki naszego dzieciństwa”. Kolejnym punktem na naszej wycieczce była wizyta w pizzerii. To była świetna lekcja matematyki, bo dzieci samodzielnie zamawiały sobie wybrane dania i za nie płaciły.
Ten dzień, mimo, że nie spędzony w szkolnych ławkach, był niezwykłą lekcją dla naszych uczniów.
SP w Boćwince










Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.
Zima to szczególnie trudny czas dla ptaków, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję dokarmiania ptaków.