GOŁDAP. Co to jest internet? Od szukania odpowiedzi na to pytanie klasa 0B z SP3 rozpoczęła obchody Dnia Bezpiecznego Internetu i jednocześnie przystąpiła do III edycji Programu „Uczymy Dzieci Programować”.
Dzieci realizując pierwsze zadanie w programie, które brzmiało „W internecie może być bezpiecznie”, dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci i czego należy unikać. Zgodnie współpracując i bawiąc się tworzyły między innymi sieć internetową oraz trasy dla Ozobotów, odkodowywały na matach obrazek i litery do tworzenia wyrazów związanych z omawianą tematyką.
W poznawaniu podstawowych pojęć związanych z internetem i komputerem oraz bezpieczeństwem w sieci pomagał także dzieciom przyjazny robot Necio, którego odwiedziliśmy na stronie www.necio.pl.
wychowawczyni Ewa Beata Jusińska











12 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny, który po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólne działanie.
Placówki oświatowe w Gołdapi zapraszają w swoje progi podczas organizowanych w lutym dni otwartych.
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Boćwince przeżyli niezwykły dzień, który na długo zapadnie im w pamięci. Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą kuchnię, a mali uczniowie w pełnych zapału kucharzy.
8 lutego przedszkolaki z grupy pięciolatków "B" z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi oraz ich rodzice wzięli udział w zimowym kuligu.
"Dzień piżamy" w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
W dniach od 26 do 30 stycznia kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyła w międzynarodowych kursach szkoleniowych w Maladze.
W szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Gołdap, nie planuje się obecnie zawieszania zajęć. Taką informację w południe przekazał burmistrz Konrad Kazaniecki.
16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi dzieci z grupy 0A oraz 4/5-latki bawiły się na balu karnawałowym.
Styczeń to czas, kiedy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich z dumą wspominamy Henryka Sienkiewicza - wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
W ubiegłą sobotę w Restauracji Turystyczna odbywa się studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.