GOŁDAP. Przypadające 6 grudnia mikołajki to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. W grupie 5-latków A ("Żółwiki") w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi stał się doskonałą okazją do zorganizowania zajęć otwartych z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się od odszukania listu napisanego przez mikołaja. Po jego odczytaniu okazało się, że święty być może przybędzie do przedszkola. Warunkiem było jednak wykonanie wszystkich zadań, jakie przygotował. Podzieleni na zespoły rodzice przy pomocy łyżek przerzucali ziemniaki z pojemnika, do pojemnika. Nie poddali się również w wyścigu węży, w którym w pozycji na czworakach przemierzali wyznaczoną trasę. Wraz ze swoimi pociechami spróbowali swoich sił w humorystycznej konkurencji polegającej na pocieraniu pomalowanego na czerwono nosa o nos w celu "przekazania" go uczestnikowi siedzącemu jak najdalej. Śmiech, radość i szczęście gościły na twarzach i w sercach uczestników. Nie obyło się bez chwil wzruszenia podczas wspólnego tańca i śpiewu piosenki o tematyce świątecznej. Oczekując na przybycie mikołaja wszyscy przygotowali mu niespodziankę - piękne prace powstałe poprzez malowanie farbami na mleku. Mikołaj nie zawiódł. Przybył z wielkim workiem upominków.

Dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za liczne przybycie i stworzenie niezapomnianej atmosfery. Jesteśmy wdzięczni, że odwiedził nas pan dyrektor wraz z panią wicedyrektor i mogli dzielić z nami ten pełen radości, beztroski czas.

S.F.-K., A.K.-P.
wychowawczynie

 

 
Wyszukiwarka

Loading