BOĆWINKA. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Nie inaczej było w tym roku. W piątek, 21 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja, pracownicy naszej szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie i ich rodzice.

Piękna scenografia przygotowana przez panie: Edytę Golińską, Olgę Artemiuk i Anne Kolankiewicz wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy przygotowani przez panie: Bożenę Łobacz, Magdalenę Markowską i Justynę Klaus. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzenia Pana, choć tym razem z nieco innej perspektywy.

"Choć lata lecą i płyną wieki, a nas oddziela dziś czas daleki od tamtych czasów kiedy w Betlejem Bóg między ludzi stąpił na ziemię, (...)" - takimi słowami rozpoczęto tegoroczną inscenizację bożonarodzeniową. Aktorzy z perspektywy współczesnej młodzieży, w zabawny sposób, próbowali nieść widzom moralne przesłanie o roli zapomnianych wartości: potrzebie miłości, dzielenia się dobrem, okazywania bliźnieniu szacunku i życzliwości. W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer , poszukujący sposobu jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła i przygotować Ziemię na nadejście Dzieciątka Jezus. Diabły natomiast knuły, kombinowały i sprytnie próbowały wykraść kołyskę- nie zdołały jednak zniszczyć niebiańskiego planu. Niebo ponownie wygrało z zakusami piekła.

Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego stołu przygotowanego przez rodziców za co serdecznie dziękujemy.

SP w Boćwince

 

 
Wyszukiwarka

Loading