GOŁDAP. Już wprawdzie zawitał styczeń, ale atmosfera świąt, mikołajek i mikołajów jeszcze trwa. Warto wspomnieć i o tych wielkich, którzy zapisali się w historii całego świata. Do nich należy patron SP1 w Gołdapi Mikołaj Kopernik. Uczniowie klas 4d, 6b i 7c na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez polonistkę Ewę Jurkiewicz już w październiku 2018 roku ustalili nowy obrzęd na mikołajki, mianowicie imieniny Mikołaja Kopernika.

Zgodnie z postanowieniem 6 grudnia jeden z uczniów wcielił się w postać patrona szkoły, a uczennica w elfa. Mieli też pomocnika. Co ciekawe, imiona tej zaangażowanej trójki to: Ewa i dwóch Mikołajów. Wyposażeni w kosz imieninowych cukierków (które z kolei zafundował samorząd uczniowski pod kierunkiem opiekunów) odwiedzali koleżanki i kolegów z klas 4-8. Nie tylko słodkościami częstowali, albowiem solenizant wręczał zaproszenia na imieninową ucztę do... właśnie, to była niewiadoma. Na kartkach był opis miasta, lecz nie było jego nazwy, którą należało odgadnąć i jak najszybciej poinformować o tym organizatorów. Jak się okazało, zadanie nie było takie łatwe, gdyż nie wszystkie odpowiedzi były prawidłowe. A zaproszenie było do włoskiej miejscowości Ferrara – pierwsi prawidłowo odpowiedzieli uczniowie z klasy 4a, a kolejni z 4d.

Zwycięzcy otrzymają zaszczytny tytuł Sympatyka Mikołaja Kopernika, albowiem w lutym, na corocznym święcie patrona, nastąpi ciąg dalszy nowego wydarzenia w SP1, które ma szanse wejść na stałe do szkolnej tradycji.

SP1 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading