GOŁDAP. Uczniowie klas 4b i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie tradycyjnych mazurskich chat oraz pracowni ceramiki, tkactwa i kwiatów artystycznych.

Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach interaktywnych pt. „Z miłości do niepodległości", które rozpoczęły sie od prezentacji pamiątek historycznych i nagrań audiowizualnych. W części plastycznej na podstawie autentycznych kart patriotycznych sprzed 100 laty uczniowie zaprojektowali własną kartkę pocztową. Prace Ingi Naszkiewicz, Wiktorii Łobody, Oliwii Godlewskiej, Jowity Glisty, Oliwii Sadowskiej oraz Jacka Izbickiego wygrały konkurs na najpiękniejszą kartkę oraz zostały zaprezentowane na wystawie pt. "Z miłości do niepodległości".

Na pamiątkę obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy mogli zrobić sobie fotograficzny portret w czapce "maciejówce". Takie wycieczki niewątpliwie kształtują u młodych ludzi postawę patriotyczną, pogłębiają poczucie przynależności do naszego kraju, a także skłaniają do refleksji na temat historii Polski.

Dziękujemy pani Justynie Makarewicz za pomoc w opiece nad uczniami.

wychowawczynie

 

 
Wyszukiwarka

Loading