GOŁDAP. W celu kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz miłego spędzenia czasu, czterolatki z grupy „Rekinki” z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi wyruszyły do „Przystani Świętego Mikołaja” położonej w miejscowości Piękna Góra k. Giżycka.

Nasza przygoda rozpoczęła się już podczas podróży, kiedy to do jednej z wychowawczyń zadzwoniła elfka Barbi i oznajmiła, że pozostałe elfy, pani Mikołajowa oraz święty Mikołaj już na nas czekają. Po przybyciu na miejsce serdecznie powitała nas elfka Barbi i zaprowadziła do Przystani Świętego Mikołaja. Już sam wygląd i wystrój tego miejsca wywarł na dzieciach duże wrażenie.

Pobyt w przystani rozpoczęliśmy od „Elfowej ciemni”, w której dzieci przybierały śmieszne pozy a następnie oglądały je odbite na ścianie. W „Elfim teatrze” przedszkolaki obejrzały scenki z codziennego życia elfów, bawiąc się przy tym doskonale. Potem przyszedł czas na „Bożonarodzeniową pocztę”, gdzie dzieci samodzielnie pisały, stemplowały i wysyłały listy magiczną pocztą. Następnie przed wizytą w komnacie swiętego Mikołaja „Rekinki” własnoręcznie wykonały i ozdobiły pierniki, które bardzo im smakowały. Punktem kulminacyjnym naszej przygody było spotkanie ze świętym Mikołajem. Mikołaj za pomocą magicznego nakrycia głowy, sprawdził, czy dzieci były w tym roku „aniołkami” czy też „gałgankami”. Nasza przygoda zakończyła się obejrzeniem szopki bożonarodzeniowej z żywymi zwierzętami.

Dzień w „Przystani Świętego Mikołaja” był niezapomnianym dla dzieci przeżyciem oraz super zabawą. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy byli z nami i wsparli nas pomocą.

Bożena Kimera-Dąbkowska, Jolanta Lipińska
wychowawczynie

 

 
Wyszukiwarka

Loading