GOŁDAP. - Przed nami Boże Narodzenie, święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, leżące pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa - tymi słowami otworzyła I Konkurs Kolęd i Pastorałek Sylwia Ostrowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi. Objęty on został honorowym patronatem burmistrza Gołdapi. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z: Bań Mazurskich, Grabowa, Galwieć, Zespółu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi oraz SP1 w Gołdapi.

Uczestnicy zaśpiewali wybrane przez siebie kolędy i pastorałki. Śpiewano zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się najlepiej, jak potrafili, wprowadzając widzów w cudowny, świąteczny klimat. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Robert Magielnicki, Remigiusz Chmiel, Piotr Bardoński i ks. Mariusz Pawlina. Jury po burzliwych naradach wyłoniło następujących laureatów:

uczniowie klas 0
miejsce I - Lena Brzozowska - „Kolędnicy Wędrowali” - SP Galwiecie
miejsce II – Magdalena Borysiak - „Świeć gwiazdeczko świeć” SP Galwiecie

uczniowie klas 1-3
miejsce I – Jan Banach - „Hejże ino dyna, dyna” - SP1 Gołdap
miejsce II- Eliza Dzbyńska - „ Dzisiaj w Betlejem" - SP1 Gołdap
miejsce III – Aleksander Łaguna - „Chojka” - ZPEW Gołdap

uczniowie klas 4-6
miejsce I Aniela Leśniak - „All you want for Christmas...” - SP Banie Mazurskie
miejsce II Julia Tobolska - „ Cicha noc” - SP1 Gołdap
miejsce III ex aequo: Nikola Preduta - „ Od serca do ucha” - SP Grabowo; Maria Banach - „ Przybieżeli do Betlejem...” - SP1 Gołdap

uczniowie klas 7-8 i gimnazja
miejsce i – Emilia Stankiewicz - „Gdy się Chrystus Rodzi” - SP1 Gołdap
miejsce II – Weronika Gil „Jezus malusieńki” - Gimnazjum Banie Mazurskie
miejsce III – Nikola Kardel „ Lulajże Jezuniu" – Gimnazjum Banie MazurskieUczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Dyrekcja i organizatorzy serdecznie dziękują panu burmistrzowi za objęcie konkursu honorowym patronatem i wsparcie finansowe oraz nagrody rzeczowe, radzie rodziców dziękujemy za możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku, oprawie muzycznej z Domu Kultury za piękne brzmienie, sponsorom, jury za obecność i profesjonalną ocenę uczestników konkursu. Jednak największe podziękowania należą się dzieciom za ich obecność, odwagę, chęci i cudowną atmosferę. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Ewa Dzbyńska, Urszula Mossakowska, Ewelina Banach-Bardońska, Bogumiła Mazurek-Glińska
organizatorki konkursu, SP1 w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading