GOŁDAP/WARSZAWA. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i kapituła konkursu Puchar Recyklingu docenili zaangażowanie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi i placówka została ponownie laureatem konkursu.

Uroczysta gala finałowa, której towarzyszył Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Envirnment, odbyły się w Warszawie. Podczas gali Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi otrzymała tak jak w roku ubiegłym nagrodę Aktywni w Województwie Warmińsko-Mazurskim oraz Zielony Kontakt - nagrodę za skuteczną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Choć konkurs (to była dziewiętnasta jego edycja) ma długoletnią tradycję to nadal jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które ocenia selektywną zbiórkę odpadami oraz edukację w tym zakresie.
Konkurs był skierowany do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw zagospodarowujących odpady oraz placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Wszyscy uczestnicy konkurowali ze sobą w 9 kategoriach związanych z konkretnymi frakcjami odpadów oraz w kategorii edukacja recyklingowa. Selektywna zbiórka odpadów ma ogromne znaczenie we właściwej gospodarce odpadami. Puchar Recyklingu nagradza i wyróżnia tych, którzy działają na rzecz jej poprawy. Laureaci konkursu mają prawo do posługiwania się specjalnym znakiem (nowym od tego roku), który odzwierciedla kolorystykę czterech głównych frakcji odpadów symbolizującą selektywną zbiórkę/

Z dumą stwierdzam, że w tak prestiżowym konkursie ponownie nam się udało zaistnieć , znowu nas zauważono, ponownie doceniono.

Trzydniowy kongres, mnóstwo debat, doświadczeń, konferencji, gala, niesamowite przeżycia i jeden zasadniczy mój wniosek od lat taki sam :) Warto dalej to robić, z radością i nieprzemijającą nauczycielską pasją.

Odebrałam wyróżnienia, spotkałam wielu ludzi kochających środowisko naturalne, uwieczniłam to na wspólnych pamiątkowych fotkach (m.in. z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, prezes firmy Abryś Magdaleną Dutką, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, Tomaszem Kammelem prezenterem telewizyjnym. Pozdrowiłam też Warszawę. Teraz pozdrawiam Was gołdapianie, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych :) Dziękuję za miniony pracowity rok ekoedukacj i ekodziałań :)

Alina Oleszczuk

 

 
Wyszukiwarka

Loading