GOŁDAP. Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” ruszyła 1 listopada i sięgnęła do różnych miejsc w Polsce. Również w Gołdapi policjanci wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod patronatem starosty gołdapskiego przyłączyli się do tegorocznej akcji, która nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Funkcjonariuszki policji wspólnie z panią Agnieszką Zarzycką - psychologiem z OPSw Gołdapi odwiedziły szkoły na terenie Gołdapi, gdzie rozmawiały z dziećmi o agresji i przemocy oraz o tym, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach i gdzie zwrócić się po pomoc.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, dlatego dla uwieńczenia podjętych w tym czasie działań wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo lub z pomarańczowymi akcentami w ubiorze, jako ostrzeżenie i protest przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci.

KPP w Gołdapi

 

 
Wyszukiwarka

Loading